Vineri, 15 Noiembrie, 2019
   
TEXT_SIZE

Membrii catedrei

Nume şi prenume Disciplina Grad didactic Distincţii Acreditări
Petrina Frunza Lb. engleză

I

Gradaţie de merit
Diploma “Gh. Lazar” cl. I

Diploma de Excelenţa pentru rezultate deosebite in pregatirea elevilor participanti la olimpiade scolare

Diploma pentru munca de voluntariat si sprijinirea cauzei elevilor saraci capabili de performante

Diploma pentru rezultate deosebite obtinute la CEX

Mentor
Teacher trainer
Membru al Consiliului de Administratie al CNER
Responsabil al Catedrei de limbi moderne CNER
Membru al Consilului Consultativ
Membru MATE
Metodist ISJ
Membru al Consiliului pt Curriculum al CNER

Mihaela Gotcu

Lb. engleză

I

Gradaţie de merit

Diploma pentru promovarea învăţării limbilor străine în UE

Diploma pentru rezultate deosebite obtinute la CEX

Diploma de Excelenţa pentru rezultate deosebite in pregatirea elevilor participanti la olimpiade scolare

Director CNER
Mentor
Membru MATE
Membru al Consilului Consultativ
Metodist ISJ

Maria Lorena Irimia

Lb. engleză

I

Gradaţie de merit

Diploma pentru rezultate deosebite obtinute la CEX

Diploma de Excelenţa pentru rezultate deosebite in pregatirea elevilor participanti la olimpiade scolare

Mentor
Responsabil  al Comisiei dirigintilor CNER
Membru MATE
Membru al Consilului Consultativ
Metodist ISJ

Narcis Manoliu

Lb. engleză

I

Gradaţie de merit
Doctor in filologie

Diploma pentru rezultate deosebite obtinute la CEX

Diploma pentru rezultate deosebite in pregatirea elevilor participanti la olimpiade scolare

Mentor
Membru al Consilului Consultativ
Membru MATE
Metodist ISJ
Membru in comisia de siguranta si sanatate in munca CNER

Oana Balan Arhire

Lb. engleză

Definitiv

 

 

Alina Podaru

Lb. engleză

Definitiv

Diploma pentru rezultate deosebite in pregatirea elevilor participanti la olimpiade scolare

Doctorat in filologie

Membru MATE

 

Irina Vişan

Lb.  germană

I

 

Membru in comisia pentru ritmicitatea notarii CNER
Membru APG
Membru in comisia de promovare a imaginii scolii.

Alina Frost

Lb. germană

Definitiv

 

Membru in comisia pentru ritmicitatea notarii CNER
Membru in Comisia de simulare a Examenelor Nationale
Membru APG

Oana Gabriela Ichim

Lb.  franceză

I

Membru ARPF

Simina Bădărau

Lb.  franceză

I

Gradaţie de merit
Diploma de Excelenta pentru rezultate deosebite in pregatirea elevilor participanti la olimpiade scolare
Diploma pentru cunoasterea limbii si culturii francofone
Diploma pentru rezultate deosebite obtinute la CEX Iasi

Coordonator al catedrei de limbi romanice CNER
Membru ARPF
Evaluator DELF, acreditat de CIEP Sèvres, Franţa

Simona Nenov

Lb.  franceză

I

Gradaţie de merit

Diploma de Excelenţa pentru rezultate deosebite in pregatirea elevilor participanti la olimpiade scolare

Diploma pentru rezultate deosebite obtinute la CEX Iasi

Diploma de onoare ARPF

Diploma de onoare CEFI

Membru ARPF
Mentor
Metodist ISJ
Membru al Consiliului Consultativ
Presedinte ARPF sucursala Iasi
Evaluator DELF, acreditare CIEP
Responsabil cerc metodic nr.2  limba franceza
Responsabil cerc metodic nr. 2 consilieri educativi si directori adjuncti
Consilier educativ CNER
Membru in comisia pentru reviste scolare
Coordonator SNAC

Citatul săptămânii

11-17 noiembrie 2019
„Școala are misiunea de a instrui tineretul în tainele și Citește mai departe ...

Noutati

  • 1

Căutare

Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”
Aleea Nicolina nr. 4, 700221, Iaşi - ROMÂNIA
+(40) 232 234 272; +(40) 232 278 214
www.racovita.ro; office@racovita.ro

Login Form